ВІДПОВІДЬ ЛЕОНАРДУ ДА ВІНЧІ ВІД УКРАЇНСЬКОГО АГРАРІЯ,

або новітня сторінка в розвитку ГОРІХОВОГО САДІВНИЦТВА.

 Грунт є домом для найбільш густонаселеною громади на семи континентах. Дев'яносто відсотків всіх організмів живуть в землі. 

Там може бути 10000-50000 видів в менш, ніж чайній ложці ґрунту. У тій же чайній ложці ґрунту мікробів більше, ніж людей на Землі.

Тонкий шар живого ґрунту є «шкірою» Землі і, як своя власна шкіра, вона постійно змінюється і формується.

Дивно, але в епоху, коли сучасна наука стрімко розвивається, загальна екологія ґрунту до сих пір зберігає безліч таємниць. Найбільша невивчена межа, можливо, під нами.

Тому сказане Леонардо да Вінчі близько 500 років тому, вірно і сьогодні: «Ми знаємо більше про рух небесних тіл, ніж про грунт під ногами».

В рамках проекту "Мільйонер з Горішка" Українська Горіхова Асоціація вже торкалася на цю актуальну тему на останніх конференціях 2016 року, що пройшли у Вінниці, Хмельницькому і Києві.

Команда однодумців-новаторів Івана Юкал, Олександр Джига, Вікторія Оліферчук презентували абсолютно новий проект «МІКОСІНЕРГІЯ», який вже почав реалізовуватись в горіхових садах України.

Однак, як кореним чином змінити цю ситуацію на користь нашого горіхового саду розповість нам відомий аграрій-практик, новатор, директор одного з успішних і передових агропідприємств України - багатопрофільної агрофірми "Колос" Леонід Васильович Центило.

Останні кілька років Леонід Васильович з командою професіоналів працює над методами біологізації ґрунту та зменшення хімічного навантаження на нього завдяки використанню мікробіологічних препаратів власного виробництва. Вже задепоновано 7 штамів мікроорганізмів. Розроблено нові методи виробництва органо-дефекатних добрив з використанням своїх мікробіологічних комплексів. Маючі власну комплексну лабораторію на агропідприємстві, яка включає такі підрозділи: агрохімічний, листова діагностика, мікробіологічні дослідження, задіявши до співпраці коло аграрних інститутів, український та закордонний науковий потенціал, Леонід Центило впевнено впроваджує в життя симбіоз науки і виробництва. 

Таким чином він залишає за собою за собою право формувати новітні аграрні технології і планувати майбутній врожай або в рослинництві, або у горіховому саду. Завезено і зібрано більше десятка відомих сортів горіха української, молдавської та іншої закордонної селекції. Бо коли ж  розробляються нові технологічні елементи, чи реанімуються або ж адаптуються, то їм потрібно дати практичне життя, як в рослинництві так і в садівництві. Для цього в господарстві є виробнича база, в даному випадку - горіховий сад.

Як за допомогою керованого живлення пластично реагувати на природні кліматичні стреси, весняно-осінні заморозки і сильні морози взимку, який компост задіяти при посадці горіхових дерев, щоб заздалегідь мати успішний старт рослин, за допомогою яких новітніх технологій та агроприйомів прогнозувати плодоношення?! Та ще чимало нового та прогресивного від відомого аграрного практика почують учасники конференції Української Горіхової Асоціації, що відбудеться 18 квітня у залі Білоцерківського Аграрного Університету.

Але це тільки один з анонсів майбутньої конференції, що відбудеться 18 квітня у місті Біла Церква Київської області.

Бо на меті Горіхової Асоціації зібрати на конференцію найбільш авангардних та талановитих практиків, які зі своїми однодумцями, завдяки інноваційним технологіям, прогресивному мисленню створюють новітню сторінку в розвитку ГОРІХОВОГО САДІВНИЦТВА.

Всі довідки щодо участі у конференції на сайтах:

www.ukr-nuts.org       www.gardens-nuts.com.ua