Так, саме в тематиці цієї рубрики на останній конференції Української Горіхової Асоціації, що відбулася в Києві 17 грудня, лідери команди професіоналів Івана Юкал - Олександр Джига, Вікторія Оліферчук презентували абсолютно новий проект «МІКОСІНЕРГІЯ».

Мікосінергія – проект зібрав високопрофесійних спеціалістів в сфері агрономії та мікробіології, які

навчалися у Великобританії, Франції, Нідерландах, Польщі, Молдові. Зібравши передові технології - створили ефективну систему високопродуктивного ведення сільського господарства.

Що означає слово мікосінергія?

Мікос (від грецького "μύκης" - гриб)

Сінергія (від грецького "συνεργία" – співпраця, допомога, співучасть;

 від грецького "σύν" – разом; від грецького "ἔργον" – діло, праця, робота) 

Команда Івана Юкал впевнена - додатковий ефект від взаємного співробітництва з конкретним садівником і його горіховим садом істотно перевершить ефект у вигляді їх арифметичної простої суми - тобто ОДИН плюс ОДИН дорівнює три. (1 + 1 = 3)!

Застосування в системі землеробства уніфікованих мікробіологічних препаратів,  які при низькій собівартості збільшують собівартість вирощуваних (дохід від вирощування) культур мінімум на 30 відсотків.

 

Що вже доведено на практиці - застосування біотехнології мікорізаціі саджанців - це один з фундаментів ПЛОДОНОСНОГО ЗДОРОВОГО ГОРІХОВОГО САДУ. 

Адже всім нам ще зі шкільного підручника відомо, що ефективний процес фотосинтезу може бути забезпечений лише при достатній кількості вуглецю. Для здійснення цього процесу рослинам необхідно 50% вуглецю і лише 5-7% мінеральних речовин. Як ці азбучні істини застосувати на практиці власного саду і при цьому отримати результат - ОДИН плюс ОДИН дорівнює ТРИ, який не вписувався в сувору шкільну таблицю множення?!

Але ми, мабуть, і не чули про сферу, де перебуваємо на протязі всього свого життя: «педосфера» - тонка оболонка, що оточує поверхню Землі, де зустрічаються грунт і де активними почвоутворуючуми процесами займаються живі організми. Прийшов час змінити цю ситуацію.

Мабуть, найбільше місце для сталого способу життя 7 мільярдів людей на планеті розташоване відразу під ногами - живий грунт, де ми вирощуємо нашу їжу. Тонкий шар живого грунту є «шкірою» Землі і, як своя власна шкіра, вона постійно змінюється і формується. Вона складається з грунту, існуючих на межі атмосфери (повітря всередині і над землею), літосфери (земної кори), гідросфери (вода всередині, на і нижче грунту) і біосфери (всі живі організми).

Дивно, але в епоху, коли сучасна наука стрімко розвивається, загальна екологія ґрунту до сих пір зберігає безліч таємниць. Найбільша невивчена межа, можливо, під нами.

Тому сказане Леонардо да Вінчі близько 500 років тому, вірно і сьогодні: «Ми знаємо більше про рух небесних тіл, ніж про грунт під ногами».

Як змінити цю ситуацію на користь нашого горіхового саду ми будемо розповідати надалі, бо на нашу думку, це новітня сторінка в розвитку ГОРІХОВОГО САДІВНИЦТВА.

 

Але на початку відео: